KLUB VODNÍCH SPORTŮ

GALERIE

V sobotu 27. května 2017 se zúčastnila ženská posádka KOMETY již 13. ročníku Festivalu dračích lodí v Přerově na Laguně. Závodilo se na trati 200 metrů a naše posádka si vybojovala krásné 2. místo v Poháru Dračic. Závody provázelo slunečné počasí a skvělá nálada v týmu. Premiéru na Laguně si užila nová posila „Iva“. Naše kapitánka Šárka Dohnalová nám držela palce a starala se o všechny závodníky v Kojetíně, kde probíhal 59. ročník Moravského poháru.

Memoriál Olgy Petrovské 15.10.2016

Předposlední srpnový víkend se kanoisté klubu vodních sportů v Hranicích zúčastnili 2.ročníku Kojetínského maratonu.

Šestý závod v pořadí CAPAROL - seriál závodů dračích lodí Vysočiny se konal v sobotu dne 10.09.2016 na zámeckém rybníku v městě Horní Cerekev.

14 závodníků vybojovalo 7 medailí. Skupina českých veteránů předvedla na WORLD MASTERS CUPu v maratonu, že česká kanoistika sbírá světová ocenění nejen v juniorských a seniorských kategoriích.

Letošní léto bylo požehnané na dny spojené se závody dračích lodí. Po nominačních závodech, které absolvovaly ženy v průběhu května až července a po finálovém závodě v Otrokovicích, chtěly ženy z posádky KOMETY Hranice si opět zazávodit a poměřit síly.

V sobotu 23. července se Štěrkoviště v Otrokovicích zaplnilo závodníky dračích lodí. Tento den se konal finálový závod seriálu ČSDL a zároveň Mistrovstí ČR malých dračích lodí.

Den plný zábavy a sportu pro širokou veřejnost, rodiny s dětmi. Všichni si mohli vyzkoušet netradiční či známé sportovní a zábavné atrakce na vodě i na souši.

V sobotu dne 27.08.2016 se konalo Mistrovství ČR v maratonu v Pardubicích.

Závodníci vybojovali v dresu Klubu vodních sportů Hranice celkem 7 medailí (6x bronz,1x zlato) a spoustu dalších skvělých umístění. Závodů se účastnilo celkem 7 států a mezi nimi se 13 hranických závodníků neztratilo.

Spartan Race se skládá ze tří základních částí nazvaných Sprint, Super a Beast. Další úrovně jsou nadstavbou těchto základních úrovní a obvykle je na nich závodník vystaven extrémní zátěži.

Výbornou příležitost jak otestovat své fyzické možnosti měli o víkendu všichni obyvatele Hranic i blízkého okolí. Ve městě se totiž běžel první ročník Hranického půlmaratónu.

Festival dračích lodí Hranice 2016

V sobotu dne 11.6.2016 se konal nultý ročník závodů dračích lodí v Kvasicích. I přes nepřízeň počasí se v loděnici sešla nejméně stovka nadšených příznivců závodů a celkem deset závodních týmů různého složení v několika kategoriích.

Pátým bodovaným závodem v seriálu Mistrovství Českého svazu dračích lodí 2016 bylo dvoudenní soutěžení na dračích lodí v Brně.

Čtvrtý bodovaný závod ze seriálu Mistrovství Českého svazu dračích lodí 2016 se konal ve dnech 28.+29.05.2016 pod názvem 12. ročník Přerovského festivalu dračích lodí v Přerově, na Laguně.

Tento víkend, jsme se opět vrátili do Kojetína. Tentokrát jsme nezávodili na dlouhých tratích, ale sobotní závody byly ve znamení 500 metrů a neděle nabídla hezkou podívanou na dvoustovkách.

V sobotu dne 28. května 2016 se konal již 16. ročník Vodáckého víkendu Bystřička 2016. Hlavním pořadatelem byl TJ Sokol Bystřička – oddíl vodních sportů a partnerem této akce bylo Povodí Moravy PMO.

Druhý květnový víkend, se naši závodníci v malém počtu vydali získat zkušenosti na závody do Račic. I přesto, že se nám nepodařilo získat cenné umístění, nás závodníci překvapili svými výkony.

Člen KVS Hranice, aktivní sportovec a vedoucí turistické sekce JIŘÍK MAŤHA i v letošním roce zorganizoval pro členy loděnice a děti již tradiční prvomájový sjezd řeky Bečvy. Počasí zúčastněným přálo, nepršelo a občas vykouklo i sluníčko.

Člen KVS Hranice, aktivní sportovec a kajakářský nadšenec FRANTIŠEK – FERY DOHNAL se v sobotu dne 23.04.2016 v časných ranních hodinách postavil se svým seekajakem na start jednoho z nejtěžších a nejkrásnějších evropských kanoistických maratonů VÖHANDU MARATHON 2016.

Výbor KVS Hranice, z.s. svolal aktivní členy posádek Dračí Dech Hranice a S-Tým na tradiční jarní brigádu. Termín brigády byl určen na sobotu dne 30. 04. 2016 od 09:00 hodin.

První bodovaný závod ze seriálu Mistrovství Českého svazu dračích lodí 2016 se konal v sobotu dne 30. 04. 2016 pod názvem „Pálava OPEN 2016“ na Pasohlávkách, areál kempu Merkur, Velká Laguna.

Ryze ženská posádka KOMETY Hranice se v sobotu dne 16.04.2016 zúčastnila první letošní společné dračí akce na trati Vranovská pláž – Bítov – Vranovská pláž (to znamená 2 x 12 km), která byla zařazena také do seriálu závodů v rámci Mistrovství Českého svazu dračích lodí.

V sobotu 5.9.2015 členové Klubu vodních sportů Hranice závodili na Východočeském vodáckém maratonu.

Sedm členů Klubu vodních sportů Hranice si poslední srpnový týden dovezlo domů medaile z mistrovství světa dračích lodí ze vzdáleného kanadského Wellandu.

V sobotu dne 18.07.2015 se konal již 3. ročník závodů malých dračích lodí s názvem Otrokovická ZUBR desítka – závod na desetimístných dračích lodí.

Dvě posádky Klubu vodních sportů Hranice, z.s. se dne 06.06.2015 zúčastnily již 11. ročníku Festivalu dračích lodí v Přerově na Laguně.

FOTOGALERIE Z VIII. ROČNÍKU FESTIVALU DRAČÍCH LODÍ v areálu Klubu vodních sportů Hranice, řeka Bečva

DRAČÍ DECH přeje všem pohádkový rok 2015

Ukončení vodácké sezóny 2014 v KVS Hranice

Na letošní Valachy Manu statovalo přes 700 závodníků. Druhým závodem byl Valachy run, kde na hlavní trati startovalo přes 200 závodníků.

Letos je tomu již pět let, co uplynulo od první myšlenky, ukončit vodáckou sezónu výšlapem na Lysou horu (1323 m n.m.). Vedla nás k tomu společná touha po turistice a setkání na nezávodním poli, společně se svými rodinami v malebném prostředí Beskyd.

Hurá, už máme zase další kousek nového plotu kolem loděnice.

TJ VS Litovel pořádal v sobotu dne 04.10.2014 pro všechny přátele sportovního hecování a extrémních výkonů jedinečný závod „drsňáků“ FREE LITOVEL BOBRCUP 2014 aneb 20. ročník závodu, který se nevzdává.

Ve dnech 13. a 14. září 2014 v Oseku nad Bečvou na jezeře Jadran se konalo finále seriálu závodů Českého svazu dračích lodí.

Ve dnech 24.-27.07.2014 se konal v areálu Národního olympijského centra vodních sportů v Račicích, které se nachází v blízkosti hory Říp, již 11. ročník Mistrovství Evropy národních posádek dračích lodí.

Pád břízy na sklad lodí dne 23.07.2014

V sobotu dne 19.07.2014 se dvě posádky Klubu vodních sportů Hranice, a to mixová posádka Veteráni z Dračího Dechu Hranice v kategorii SPORT a ženská posádka KOMETY Hranice, zúčastnily závodů dračích lodí s názvem Otrokovická ZUBR desítka.