KLUB VODNÍCH SPORTŮ

Vöhandu Marathon 2016, Estonsko

VÖHANDU MARATHON 2016

VÖHANDU MARATHON 2016

Vöhandu Marathon 2016, Estonsko

Člen KVS Hranice, aktivní sportovec a kajakářský nadšenec  FRANTIŠEK – FERY DOHNAL se v sobotu dne 23.04.2016 v časných ranních hodinách  postavil se svým seekajakem na start jednoho z nejtěžších a nejkrásnějších evropských kanoistických maratonů VÖHANDU MARATHON 2016. Za jeden den musíte zvládnout přes 100 kilometrů zajímavé a někdy i extrémní řeky. Závod se koná na řece Vöhandu- jögi, která je mezi vodáky velice oblíbená a která je se svou délkou 162 km nejdelší řekou Estonska. Závod začíná výjezdem z jezera Tamula v Vöru. Okolí jezera má nízké břehy, které se postupně začínají zvyšovat. Po několika hodinách pádlování řeka vstoupí do pravěkého údolí. Strmé a zalesněné břehy pravěkého údolí se střídají s přilehlými údolími a četnými pískovcovými výchozy. Tato nejzajímavější  část řeky je asi 45 km dlouhá a je ve střední části maratonu. V této části se nachází 12 kilometrů dlouhé chráněné území a zahrnuje 300 metrů dlouhý úsek rychle tekoucí části řeky (jsou zde k vidění přehrady s vodními mlýny).

Všechny překvapí úžasné pohledy z řeky na divoké lesy, louky a pískovcové stěny.

Vyjádření Feryho :

„Pokud chce někdo vidět divokou a nedotčenou přírodu  a strávit aktivní den, tento marathon je pro vás. Vöhandu Marathon je vynikají příležitost pro vodácké zkušenosti v Estonsku. Je to ohromující výzva pro všechny přátele kanoistiky.“

FERY – blahopřejeme Ti ke skvělému sportovními výkonu a přejeme Ti hodně zdraví, vodáckého štěstíčka a najetých vodních kilometrů bez „cvaknutí“.

DALŠÍ ČLÁNEK  ZDE

SHARKa