KLUB VODNÍCH SPORTŮ

RYCHLOST

Hranicka 200 2016

Hranicka 200 2016

HRANICKÁ 200 – Memoriál Milana Bartoše

V neděli dne 12.06.2016  už hraničtí kanoisté závodili v domácím prostředí. Klub vodních sportů v Hranicích pořádal Hranickou 200 – Memoriál Milana Bartoše. Tohoto závodu se zúčastnilo 158 závodníků z 12 oddílů Čech a Moravy. Tomáš Smýkal získal stříbro v kategorii C1 veteráni a další stříbro přidal se svou dcerou Lucií Smýkalovou v kategorii C2 rodinné. O další dvě stříbrné medaile se postaral Lukáš Rossner (K1 junioři) a Martina Mišíková s Lukášem Chocholkou (K2 mix). Další umístění se už nesla v bramborovém duchu a že jich byla spousta. Na 4. Místě dojel Josef Pavlík (K2 dorostenci), Adam Weber(MK1 benjamínci), Jakub Konečný (Mk1 benjamínci), Radek Gnida (K1 veteráni), dalé také deblkajaky Výšková – Vladařová (K2 žačky), Smýkalová – Lekešová ( K2 benjamínky), Konečný – Weber (K2 benjamínci), Janečka – Kovář (K2 benjamínci), Gnida – Kobliha (K2 veteráni).  Pro páté místo si dojeli – Tomáš Kobliha (K1 veteráni), Lucie Smýkalová (MK1 benjamínky), Kobliha – Kobliha (C2 rodinné), Konečný – Smýkalová (K2 mix – benjamínci). 6.příčku v kategorii K1 muži získal Michal Valenta a další dvě 9.místa patřily deblkajaku Konečný – Konečný(K2 rodinné) a Pavlík – Lekešová (K2 mix). Teď už se hraničtí kanoisté chystají an letní soustředění, na kterém se budou připravovat na Mistrovstvé ČR, které proběhne 22. – 24. 7. v Račicích.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

KANOISTÉ Z KVS HRANICE ZÁVODILI NA BEČVĚ – 11. 06. 2016

V sobotu dne 11. 06. 2016  se kanoisté z Klubu vodních sportů Hranice zúčastnili závodů Přerovská 200. Počasí jim moc nepřálo, ale na výsledcích to nebylo vidět a domů si odvezli 3 stříbrné medaile. Dvě stříbra získal Tomáš Smýkal na trati 200 a 2000 metrů a další stříbro přidaly Adéla Žákovská s Martinou Mišíkovou na deblkajaku na 200m. Žákovská dále přidala 4. Místo z 200 m i 2km. Josef Pavlík si vyzkoušel závody na deblkajaku a s přerovským parťákem získali 4.místo. Nejmladší závodníci také zabojovali a přidali cenná umístění. Deblkajaky Lekešová – Smýkalová a Konečný – Weber ve svých kategorií získaly 5.místo. Na dlouhé trati pak přidala 6. místo Dominika Lekešová, 5. místo Lucie Smýkalová. Celkově se KVS Hranice umístili na 7. místě.
Martina
—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Kojetin

Kojetin

Závody Kojetín 28. – 29. 05. 2016

Tento víkend, jsme se opět vrátili do Kojetína. Tentokrát jsme nezávodili na dlouhých tratích, ale sobotní závody byly ve znamení 500 metrů a neděle nabídla hezkou podívanou na dvoustovkách. Ani hraničtí závodníci se mezi velkou konkurencí moravských a slovenských oddílů neztratili a dovezli medaile. 3 medaile si veze domů Martina Mišíková, která byla stříbrná na 500 i 200 metrů v kategorii K1 ženy, třetí medaili získala spolu se sestrou Adélou Žákovskou na trati 200 metrů, kde kategorii K2 ženy vyhrály. Adéla dojela na obou tratích čtvrtá (K1 dorostenky). Dalším z úspěšných závodníků byl Tomáš Smýkal, který si veze dvě zlata na obou tratích ve své kategorii ( C1 veteráni). Obrovské zlepšení bylo vidět u Josefa Pavlíka, který na trati 500 metrů dojel na 6. místě (K1 dorostenci) a na trati 200 metrů podal taky slušný výkon. Abychom nezapomněli na nejmladší. Jaroslav Pavlík na trati 500 metrů dojel na 6. místě (MK1 Benjamínci B). Lucie Smýkalová dojela na obou tratích na 7. místě. Jakub Konečný, zabojoval na obou tratích a na 200 metrů z toho bylo krásné 4. místo. Adam Weber na jeho úplně prvních závodech se nenechal odradit rychlými spoupeři, popral se s tím a dojel na 6.místě. Kluci (Kuba a Adam) spolu zasedli do deblkajaku, i přes první jízdu chlapců v deblkajaku jim na obou tratích patří 6. místo. Největší pochvalu si zaslouží Dominika Lekešová, která k nám přišla před 14 dny. Patří jí 8. místo na obou tratích a ještě k tomu 5. místo z deblkajaku s Lucií Smýkalovou.Velké díky patří Filipu Konečnému za video a fotodokumentaci během celého víkendu.
Teď už se připravujeme na závody 11. 6. v Přerově a hlavně 12. 6. pořádáme Hranickou 200, tak doufáme, že nás přijdete podpořit! 🙂
—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Račice

Račice

Kanoisté sbírali zkušenosti na závodech ČP v Račicích

Druhý květnový víkend, se naši závodníci v malém počtu vydali získat zkušenosti na závody do Račic. I přesto, že se nám nepodařilo získat cenné umístění, nás závodníci překvapili svými výkony.  Adéla Žákovská, která se po dvou letech vrátila ke kanoistice nezahálela a pronásledovala své soupeřky na všech tratích, nakonec z toho bylo 26. místo na trati 200m. Bohužel na deblkajaku s Katkou Michalczikovou (Přerov) vypadly na trati 500 i 200 metrů v mezijízdě. Věříme, že další závody, už se probojují do velkého finále. Pro Josefa Pavlíka to byl první velký závod, musíme ho pochválit, za jeho předvedené výkony, zvláště za rozjížďku 500 metrů, kde dojel na 6. místě, ale postupový klíč byl přísný a dále postupovali jen první 3 závodníci, z každé rozjížďky. Jaroslav Pavlík, dojel v kategorii benjamínků B na 8. místě, ale i tak si zaslouží velkou pochvalu, protože to byl jeho první velký závod a hlavně druhý závod v jeho kanoistické kariéře. Teď už se závodníci připravují na další závody i se svými tréninkovými parťáky, kteří bohužel s námi do Račic nemohli odjet.
—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Hraničtí kánoisté

Hraničtí kánoisté

Dlouhé tratě na Moravě hraničtí kanoisté zvládli úspěšně.

V neděli 17. 4. 2016 se v Kojetíně konaly 2. závody Velkomoravské ligy a hraničtí kanoisté u toho nesměli chybět.
Organizace byla na jedničku a celý průběh závodů doprovázelo sluníčko. A podařilo se, kanoistům z Klubu vodních sportů, získat 4 medaile. Nejúspěšnější závodnicí byla Adéla Žákovská, která v kategorii dorostenek vybojovala 2 medaile – v kategorii K1 dorostenky na 5km si dojela pro bronz a společně s Adélou Dřímálkovou z Olomouce na stejně dlouhé trati pro stříbro. Další stříbrnou medaili přidal Tomáš Smýkal (C1 veteráni  5km) a bronz získala Martina Mišíková (K1 ženy 5km). Na krásném 11. místě dojel Josef Pavlík (K1 dorostenci 5km). Na pár závodů se trať zkrátila na 2 km a to pro nejmladší závodníky. Lucie Smýkalová, ve svém prvním závodě,  dojela na  4. místě (MK1 benjamínky D). Taktéž i Jaroslav Pavlík jel svůj první závod a dojel si pro krásné 8. místo ve své kategorii (MK1 benjamínci C).
Nyní se hraničtí kanoisté z Klubu vodních sportů připravují na další závody, kde už se bude závodit na kratších tratích.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Novoveský přespolák

Novoveský přespolák

Kanoisté přivezli z Ostrožské Nové Vsi 4 medaile

První dubnovou sobotu se kanoisté Klubu vodních sportů Hranice zúčastnili závodů v Ostrožské Nové Vsi  na 39. ročníku Novoveského přespoláku a tradičně zahájili sezónu. V 10.30 hod. vyjeli do svého prvního závodu v sezóně kanoisté všech věkových kategorií. Tomáš Smýkal dojel celkově na krásném  2. místě, ve své kategorii C1 veteránů (4km) byl však na 1. místě a hraničtí se radovali z první medaile. Hned po kanoistech se na trať dlouhou 4 km vydali kajakáři, kde hranický odchovanec  Jakub Zavřel ( nyní USK Praha) s velkým přehledem zvítězil, Adéla Žákovská skončila na 3. místě v kategorii K1 dorostenky, Martina Mišíková vybojovala  2.místo v kategorii žen. I přes veškeré úsilí poslední kajakář Josef Pavlík skončil pod stupni vítězů na  4.místě v kategorii K1 dorostenců.

Odpoledne patřilo běhu, kde už se příliš hranickým kanoistům nedařilo, ale i tak se povedlo vybojovat jednu medaili a to tu nejcennější, ale je potřeba zmínit výsledky našich nejmladších, kterým medaile unikly jen o kousek. Lucie Smýkalová i přes veškerou snahu doběhla na trati 500m na 8.místě, Jaroslav Pavlík svůj start, na trati 1km, taktéž neproměnil v medaili a patří mu hezké  8. místo.

V kategorii dorostenek vybojovala Adéla Žákovská jedinou bežeckou medaili a zaslouženě jí patřilo 1.místo na trati 2,5km, na té samé trati doběhla Martina Mišíková na 4.místě. Na nejdelší trať (6,9km) se vydal hranický Josef Pavlík a Jakub Zavřel (USK Praha), bohužel ani jim se nepovedlo doběhnout pro medaili, Josef skončil na 11.místě a Jakub na 5.místě.
Teď už se hraničtí kanoisté připravují na další závody, které je čekají  17. 4. 2016 v Kojetíně a rádi mezi sebou přivítají nové zájemce o tento krásný sport.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

logo-transŘády rychlostní kanoistiky 2015

Dne 1. dubna 2015 začala platit nová Pravidla rychlostní kanoistiky. Tento dokument nahrazuje řády platné od roku 2005 a všechny jejich následné úpravy a doplnění. Řády rychlostní kanoistiky 2015 připravila Sportovně technická komise SRK ČSK a schválil výkonný výbor SRK ČSK. V této chvíli je k dispozici ELEKTRONICKÁ VERZE PRAVIDEL ZDE (PDF). V průběhu měsíce dubna bude k dispozici také tištěná verze. O způsobu distribuce Vás budeme informovat. V souvislosti s vydáním nových Řádů rychlostní kanoistiky si Vás dovolujeme upozornit na některé VÝRAZNÉ ZMĚNY PRAVIDEL ZDE (PDF), kde je u každé výrazné změny uveden článek a číslo stránky, případně text tohoto článku a pod ním červeně podrobnější vysvětlení. Znalost a dodržování platných pravidel nám všem usnadní komunikaci, zjednodušší všechny činnosti v oblasti rychlostní kanoistiky a pomůže nám při řešení případných problémů.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Hranický Marathon

Hranický Marathon

Hranický Marathon 2014

Konec závodní sezóny, začátek tvrdého tréninkového drilu. Celkem se závodu zúčastnilo 96 závodníků z 9 oddílů.
Poslední závod Velkomoravské ligy na řece Bečvě v Hranicích na Moravě byl pro pádlujících z Hranic rovněž posledním závodem sezóny. Letošní Hranický Marathon, pro někoho takřka životní závod, pro jiného parádní trénink, pro dalšího první start v životě nebo taky nutné zlo, i tak by se dala charakterizovat poslední „rychlostní“ akce roku z pozice soutěžících KVS Hranice. Dvanáctiletí a mladší museli urazit na okruhu mezi jezem a mostem dva tisíce metrů. O rok až o dva starší žactvo už metrů devět tisíc a k tomu i tři přeběhy s lodí. Dorostenecké kategorie s juniorkami pět kol, to znamená solidních 15 kilometrů, o tři více pak kanoisté-junioři případně veteráni, no a tu nejdelší vzdálenost, úctyhodných 21 kilometrů v sedmi okruzích se sedmi přeběhy ostatní, mezi nimi také osmnáctiletý bojovník Jakub Zavřel z Hranic, účastník a medailista letošního mistrovství světa v rychlostní kanoistice juniorů. Pěkné teplé podzimní počasí přilákalo k Bečvě slušnou účast, například třeba taky z východočeských Černožic, nebo Znojma. Po vyhlášení výsledků došlo také k ocenění prvních vítězů Velkomoravské ligy. Ostatní budou muset být ještě trpěliví, poctivě se do jara věnovat tréninku a nějaký ten úspěch se jistě dostaví.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Hranická 200

Hranická 200

Hranická 200

Závod Hranická 200 byl v roce 2014 součástí seriálu závodů Velkomoravská liga 2014. Za krásného slunečného téměř již letního počasí se závodu zúčastnilo 1 oddílů a 115 závodníků z Moravy, Čech, Slovenska a Polska.

Závodníci absolvovali v kategoriích od nejmladších benjamínků až po veterány závody na tratích 200 m a 2 km. Závod byl určen především pro začínající mladé závodníky, kteří ještě nemají takovou sportovní výkonnost, aby absolvovali závody nejvyšší sportovní úrovně Českého poháru.

Z finančního hlediska, jsou tyto závody velice zajímavé pro moravské oddíly, jelikož bez větších nákladů na cestovné jsou schopny zabezpečit účast svých nejmladších závodníků a zajistit tak sportovní srovnání pro závodníky, kteří sbírají zkušenosti a pro něž je ještě sportovní příprava hrou. Samozřejmě, že závodu se účastní i starší věkové kategorie, které svou přítomností jsou vzorem a inspirací pro mladou generaci.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Rychlost

Jakub Zavřel a Filip Skládal

Jakub Zavřel obhájil evropské stříbro i na světové půdě
Po nečekaném úspěchu na mistrovsví Evropy, na kterém posádka Jakub Zavřel a Filip Skládal (HRA-OLO) dokázala vybojovat stříbrnou medaili na trati tisíc metrů, od nich byla velká očekávání i na světovém šampionátu, ale ne až taková.
Po první kvalifikační jízdě, ze které postoupili do semifinále, ovšem se ztrátou téměř deseti vteřin na vítěze, byla vidina medaile v nedohlednu. V semifinále však byli již těsně druzí a vyjeli si výhodnou dráhu vedle ruských reprezentantů, které na Evropě překopli. „Byla to pro nás určitě výhoda, protože jsme si je hlídali a v druhé pětistovce, jakmile jsme je předjeli, už bylo jasné, že je nepustíme zpátky před nás.“ líčí závod Zavřel. „Jsme hlavně rádi, že se nám podařilo potvrdit, že Evropa nebyla pouze náhoda, ale že na to opravdu máme.“ Závod byl dramatický zejména pro diváky, protože v polovině trati měla česká loď ztrátu asi pěti vteřin, ovšem v cíli byl odstup od vítěze pouhé tři desetiny!
Závod na čtyřkajaku, ale nevyšel. Po loňském čtvrtém místě od něj měl obrovské očekávání především reprezentační trenér, ale klukům se nepovedlo semifinále, ve kterém skončili daleko od postupu a následně vyhráli finále B 5. nejrychlejším časem.
V současné době už má Zavřel po hlavní sezóně a pomáhá svým mladším kolegům vyladit formu na mistrovství České republiky, konající se 1. – 3.8. Pro mladší závodníky je to vrchol sezony, pro Jakuba už spíše odpočinkový závod, na kterém ale může oslavit své úspěchy z mezinárodních akcí.