KLUB VODNÍCH SPORTŮ

Hraničtí dragoni si přivezli medaile z Mistrovství světa dračích lodí v kanadském Wellandu

Mistrovství světa dračích lodí

Mistrovství světa dračích lodí

Sedm členů Klubu vodních sportů Hranice si poslední srpnový týden dovezlo domů medaile z mistrovství světa dračích lodí ze vzdáleného kanadského Wellandu.

Český reprezentační tým, jehož součástí členové KVS Hranice Šárka Bláhová, Mojmír Dohnal, Mirek Dvořáček, Magda Gnidová, Radek Gnida,Věra Mrázová a Petr Sehnoutka jsou, se zúčastnil dvanáctého Mistrovství světa v závodech dračích lodí pořádaného Mezinárodní federací dragonboatingu ve dnech 19. – 23. 8. 2015 v areálu nádherného Welland International Flatwater Center nedaleko Niagarských vodopádů.

Češi závodili ve veteránských kategoriích. Českou dvacetimístnou dračí loď obsadily ženy a muži nad padesát let, a protože polovina posádky splnila podmínky pro start v kategorii nad šedesát let, mohli muži závodit i v této kategorii na malých desetimístných lodích. Český tým se v nabité konkurenci i několikasetčlenných národních týmů rozhodně neztratil.

První závodní den, kterému předcházelo nádherné zahájení mistrovství přímo u Niagarských vodopádů, byl pro Čechy úspěšný. Na trati 2000m mix po několikasetmetrovém finiši vybojovali vynikající třetí místo a tím i bronzovou medaili. V dalších závodních dnech se už tolik nedařilo, nicméně třicetičlenný český tým se rozhodně nevzdával a svými výkony se jednoznačně do světové špičky zařadil. Tuto skutečnost potvrdil famózním úspěchem tým šedesátníků na malých dračích lodích, který suverénně zvítězil na trati 200m a 500 m a stal se tak dvojnásobným mistrem světa.

Na tuto věkovou kategorii si však musejí hraniční dragoni ještě pár let počkat, nicméně své umění mohou zúročit na Mistrovství světa Dračích lodí klubových posádek, které se koná v polovině září v českých Račicích.