KVS HRANICE

KLUB VODNÍCH SPORTŮ

POZVÁNKA NA JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY KLUB VODNÍCH SPORTŮ HRANICE, Z.S.

Datum konání : PÁTEK dne 29. 3. 2019 v 18:00 hodin

Místo konání : areál Loděnice – klubovna
Klub vodních sportů Hranice, z.s.

PROGRAM :

1. Zahájení
2. Procedurální záležitosti valné hromady
3. Úvodní slovo a zpráva předsedy
4. Zpráva o činnosti za rok 2018 a plán činnosti na rok 2019
5. Zpráva o hospodaření za rok 2018, schválení účetní závěrky
6. Návrh rozpočtu na rok 2019
7. Diskuse
8. Schválení usnesení valné hromady
9. Závěr

Každý člen Klubu vodních sportů Hranice, z.s. má právo se valné hromady zúčastnit. Členy ve věku do 18 let může zastupovat odpovědný zástupce.

POZVÁNKA  (PDF)

Šárka Dohnalová – předseda, Klub vodních sportů Hranice, z.s.

Tomáš Smýkal dovezl z Mistrovství světa BRONZ 14 závodníků vybojovalo 7 medailí

Tomáš Smýkal dovezl z Mistrovství světa BRONZ

Tomáš Smýkal dovezl z Mistrovství světa BRONZ

Tomáš Smýkal dovezl z Mistrovství světa BRONZ 14 závodníků vybojovalo 7 medailí
Napsal Marek Vávra

Skupina českých veteránů předvedla na WORLD MASTERS CUPu v maratonu, že česká kanoistika sbírá světová ocenění nejen v juniorských a seniorských kategoriích.
Závody se konaly v německém Brandenburgu na jezeře Beetz, kde vysoké teploty, poměrně silný boční vítr a projíždějící rekreační čluny a jachty změnily lehkou trať v obtížnou. Díky německé preciznosti a pečlivé úřednické práci vázl např. výdej a vracení startovních čísel a čekaly se krátké, ale zato dlouhotrvající fronty. Obdiv a uznání si proto nejvíce zaslouží závodníci v kategoriích nad 70 let, kde jsme měli dokonce trojnásobné zastoupení.
Trať dlouhou téměř 20 km absolvoval nejlépe z Čechů Mirek Kocum, který skončil na výborném 2. místě, Karel Šuler dojel 6. a Karel Hladík 12., ten byl ve svých 83 letech nejstarším účastníkem a myslím, že mu můžeme jeho vitalitu všichni závidět.
Bez medaile, ale s vynikajícím výkonem dojela na 5. místě Dáša Březinová. V singlových disciplínách přidali medailová umístění kanoisté Petr Ondřej 1. a Tomáš Smýkal 3. místo, a kajakářka Barbora Vernerová 1. místo. Další adept na medaili Vladimír Pikl bohužel nemohl ze zdravotních důvodů nastoupit na start.
Ve středu se povedlo zvítězit v deblových kategoriích dvěma českým a jedné poločeské posádce. Mirek Kocum startoval společně s Karlem Šulerem, Martin Hřivna s Barborou Vernerovou a Tomáš Zástěra s Australanem Darenem Leem. Tím si snad spravili Martin s Tomášem náladu po ne zcela vydařeném závodě na K1.
Robert Budínský a Petr Horák dojeli svůj souboj s vlnami na 6. místě a Míra Pánek s Milanem Kučerou dokázali i po úvodní plavbě nejen dojet, ale ještě předjet nějaké soupeře a skončit na 9. místě. Nyní zbývá jen držet palce juniorům a dospělým, které závod teprve čeká. Kompletní výsledky jsou na www.canoe-marathon.de

slideVysledková listina (PDF)

Závěr: Tome, všichni z KVS Hranice, z.s. Ti blahopřejeme ke skvělému a úžasnému sportovnímu výkonu. Přejeme Ti hodně zdraví, optimismu, najetých vodních kilometrů a v roce 2017 již zlatou medaili.

SHARKa

VÝCHODOČESKÝ VODÁCKÝ MARATON 47. ročník – Memoriál Zdeňka Choda

47. ročník – Memoriál Zdeňka Choda

47. ročník – Memoriál Zdeňka Choda

VÝCHODOČESKÝ VODÁCKÝ MARATON 47. ročník – Memoriál Zdeňka Choda

Termín : sobota dne 03. 09. 2016

Pokud chcete objevit krásná vodácká místa řeky Orlice, nepoznaná zákoutí řeky Labe a divoký protiproud řeky Chrudimky, tak se musíte příští rok zúčastnit Východočeského vodáckého maratonu. Letošní 47. ročník se konal v sobotu dne 03.09.2016. Start závodu byl v Loděnici TJ Sokol Týniště nad Orlicí a cíl závodu byl v Loděnici TJ KVT Pardubice. Na letošní start se postavilo více něž 200 závodníků. Vzhledem k velkému počtu závodníků byl závod odstartován v několika vlnách, po 5 minutách. Závod byl vypsán pro všechny kategorie i disciplíny, svým zaměřením byl spíše vytrvalostní. Závodilo se na dvou trasách 12 km nebo 60 km. Pokud se někomu zdála vzdálenost 60 km příliš dlouhá, mohl se o ni rozdělit s kamarádem a přihlásit se do štafetového závodu na 2 x 30 km. Po dojezdu do cíle byl připraven pro závodníky opět odpolední a večerní program, velký párty stan s hudbou, výborné jídlo, soutěž o nejlepší buchtu, dobré pivo, táborák. V programu vystoupila hudební skupina VATA, následovalo tradiční vystoupení mažoretek a večer luxusní koncert country kapely LOFOŠI a závěrečný ohňostroj.

Za Klub vodních sportů Hranice, z.s. se tohoto náročného vodáckého maratonu zúčastnil FERY DOHNAL.

Startoval v kategorii 60 km – K1 – sea kajak se startovním číslem : 18

Celou trasu závodu odjel  časem : 07:06:26.

S tímto skvělým časem se umístil na krásném 5. místě z celkového počtu 12-ti startujících v této kategorii.

Závěr :

Blahopřejeme k úžasnému sportovnímu výkonu.

SHARKa

SPARTAN RACE SPRINT 2016 LITOVEL SPRINT CZECH REPUBLIC

SPARTAN RACE SPRINT 2016

SPARTAN RACE SPRINT 2016

KDY : sobota dne 20.08.2016, start v 09:00 hodin

KDE : Litovel

Spartan Race se skládá ze tří základních částí nazvaných Sprint, Super a Beast. Další úrovně jsou nadstavbou těchto základních úrovní a obvykle je na nich závodník vystaven extrémní zátěži.

SPARTAN SPRINT je dobrý začátek, jak se stát Sparťanem.

Zablácený terén, 5 + km / 20 + PŘEKÁŽEK rozmístěných po celé běžecké dráze.

Sprint baví každého, jak začátečníky, tak i zkušené sportovce.

Kratší sprint dá zabrat i hardcorové elitě a pro nováčky Spartanu je dobrým začátkem na  jejich cestě za Trifectou

V sobotu 20. 08. 2016 proběhl v Litovli  náročný překážkový závod Spartan Race, a sice jeho první kategorie Spartan Sprint. Na šest tisíc závodníků překonávalo překážky z bláta, ostnatého drátu, vody či kluzkých stěn. Vzhledem k tomu, jaké nároky na fyzickou kondici a výdrž závod klade, je vítězem každý, kdo dosáhne cíle. Trasa měřila 8 km a na trati se nacházelo 20 přírodních a umělých překážek, které museli závodníci překonat. Pokud závodník překážku nezvládne, obvykle dostane  náhradní trest v podobě vykonání 30 angličáků. Každých 15 minut startovalo 250 závodníků.

Členové Klubu vodních sportů Hranice, z.s., jmenovitě Jiří Tománek, Markéta Obořilová a Michaela Nedorostková se výše uvedených závodů v sobotu zúčastnili. Jejich vyjádření :

„Trať byla hezká, počasí přálo, místy jsme se dostali až na dno, ale věřte, že ten pocit „proběhnout cílem“, modřiny, vyčerpání, následující bolest celého těla, STOJÍ VŽDY ZA TO.“

GALERIE

P.S. Jiříku, Makčo a Míšo smekám klobouček před vaším sportovním výkonem. Děkuji všem za jejich sílu, energii, odhodlání a reprezentaci KVS Hranice, z.s.

SHARKa

První Hranický půlmaratón: běžci poměřili síly na dvacet a deset kilometrů

První Hranický půlmaratón

První Hranický půlmaratón

První Hranický půlmaratón

Výbornou příležitost jak otestovat své fyzické možnosti měli o víkendu všichni obyvatele Hranic i blízkého okolí. Ve městě se totiž běžel první ročník Hranického půlmaratónu. Vítěz závodu na dvacet kilometrů získal finanční odměnu v hodnotě deset tisíc korun. Paralelně se závody probíhal u Sportovního centra Naparia dětský den.

K závodu na dvacet kilometrů startovali závodníci od Sportovního centra Naparia o půl jedenácté. Běh na poloviční trati započal o půl hodiny později.
Závodilo se ve čtyřech kategoriích. Utkali se muži od osmnácti do čtyřiatřiceti let, muži nad pětatřicet let, ženy od osmnácti do čtyřiatřiceti let a ženy nad pětatřicet let.
Z tváří účastníků Hranického půlmaratónu se dala před startem vyčíst dobrá nálada a pozitivní naladění.
Tohoto závodu se zúčastnila také členka Klubu vodních sportů Hranice Michaela Nedorostková. Startovala v kategorii ženy 35+, na trati o délce 10 km, se startovním číslem 11.

GALERIE

P.S. Míšo blahopřejeme ke skvělému sportovnímu výkonu. Nejdůležitější je se zúčastnit a překonat své HRANICE možností .

SHARKa

Sportovní akce „POKOŘ SVÉ HRANICE“ – den plný zážitků

POKOŘ SVÉ HRANICE

POKOŘ SVÉ HRANICE

POKOŘ SVÉ HRANICE

Termín konání : sobota dne 11. 06. 2016
Místo konání :   Sady Čs. legií a řeka Bečva

Den plný zábavy a sportu pro širokou veřejnost, rodiny s dětmi. Všichni si mohli vyzkoušet  netradiční či známé sportovní a zábavné atrakce na vodě i na souši.

První ročník sportovně rekreační akce Pokoř své Hranice se uskutečnil v areálu parku Sady Čs. legií. I přes deštivé počasí si rozmanité aktivity přišly v průběhu celého sobotního dne vyzkoušet stovky návštěvníků. Zdolávaly se výšky, přeplouvala hladina Bečvy i pilovaly golfové odpaly.
Vylézt na horu z pivních bedýnek, svézt se po dvacetimetrové lanovce, zahrát si lidský fotbálek, prokázat um lukostřelce, golfového hráče, svést se na dračí lodi, projet se na motorovém člunu po hladině řeky Bečva či vyzkoušet paddleboard. Všechny tyto dovednosti a úkoly si mohli jak menší tak větší návštěvníci  v parku na břehu či na řece  Bečvě v sobotu vyzkoušet. Svou činnost tu také prezentovaly regionální kluby, spolky či organizace. Mezi jednu takovou patřila také sportovní nezisková organizace Klub vodních sportů Hranice, z.s.
Právě počasí organizátorům akce příliš nepřálo. I přesto si cestu do parku našla spousta obyvatel z Hranic i okolí.

Že se z Pokoř své Hranice stane každoroční událost, doufají také organizátoři.
„Jedná se o první a doufejme, že ne poslední ročník. V budoucnu bychom byli rádi, kdyby se tento projekt pojal jako prezentace místních sportovních klubů,“ prozradila Michaela Škrobánková.
Pořadatelka také neopomněla vyjádřit dík těm, kteří se na akci podíleli.
„Především bych chtěla poděkovat všem spolkům a dobrovolníkům, kteří se na programu podíleli. Ať už jsou to hraničtí skauti, Klub vodních sportů Hranice nebo Tom Help. Všichni odvedli úžasný kus práce. Všechno z vlastní iniciativy a ve svém volném čase,“ zakončila Michaela Škrobánková.

Akci připravila Hranická rozvojová agentura v rámci propagace projektu E-ONE, který je spolufinancován z programu ERASMUS + Sport. Partnery akce : město Hranice, MAS Hranicko z.s., skauti Hranice, KVS Hranice z.s., EKOLTES Hranice, BBS Club a spota dalších.

GALERIE

P.S. Také děkuji všem členům Klubu vodních sportů Hranice, z.s. , kteří pomohli zorganizovat tuto akci. Jednalo se o první ročník a pevně věřím tomu, že ne o poslední.

SHARKa

Vöhandu Marathon 2016, Estonsko

VÖHANDU MARATHON 2016

VÖHANDU MARATHON 2016

Vöhandu Marathon 2016, Estonsko

Člen KVS Hranice, aktivní sportovec a kajakářský nadšenec  FRANTIŠEK – FERY DOHNAL se v sobotu dne 23.04.2016 v časných ranních hodinách  postavil se svým seekajakem na start jednoho z nejtěžších a nejkrásnějších evropských kanoistických maratonů VÖHANDU MARATHON 2016. Za jeden den musíte zvládnout přes 100 kilometrů zajímavé a někdy i extrémní řeky. Závod se koná na řece Vöhandu- jögi, která je mezi vodáky velice oblíbená a která je se svou délkou 162 km nejdelší řekou Estonska. Závod začíná výjezdem z jezera Tamula v Vöru. Okolí jezera má nízké břehy, které se postupně začínají zvyšovat. Po několika hodinách pádlování řeka vstoupí do pravěkého údolí. Strmé a zalesněné břehy pravěkého údolí se střídají s přilehlými údolími a četnými pískovcovými výchozy. Tato nejzajímavější  část řeky je asi 45 km dlouhá a je ve střední části maratonu. V této části se nachází 12 kilometrů dlouhé chráněné území a zahrnuje 300 metrů dlouhý úsek rychle tekoucí části řeky (jsou zde k vidění přehrady s vodními mlýny).

Všechny překvapí úžasné pohledy z řeky na divoké lesy, louky a pískovcové stěny.

Vyjádření Feryho :

„Pokud chce někdo vidět divokou a nedotčenou přírodu  a strávit aktivní den, tento marathon je pro vás. Vöhandu Marathon je vynikají příležitost pro vodácké zkušenosti v Estonsku. Je to ohromující výzva pro všechny přátele kanoistiky.“

FERY – blahopřejeme Ti ke skvělému sportovními výkonu a přejeme Ti hodně zdraví, vodáckého štěstíčka a najetých vodních kilometrů bez „cvaknutí“.

DALŠÍ ČLÁNEK  ZDE

SHARKa

 

BRIGÁDA DNE 30. 4. 2016

BRIGÁDA DNE 30. 4. 2016

BRIGÁDA DNE 30. 4. 2016

BRIGÁDA DNE 30.04.2016

Výbor KVS Hranice, z.s. svolal aktivní členy posádek Dračí Dech Hranice a S-Tým na tradiční jarní brigádu. Termín brigády byl určen na sobotu dne 30.04.2016 od 09:00 hodin.

Co všechno se udělalo :

1) byl proveden jarní úklid areálu loděnice

2) ženy uklidily rekonstruované sociální zařízení

3) muži z posádky S-Tým pořezali připravené dřevo

4) muži z Dračího Dechu provedli nátěr signální věže, připevnili označení

5) bylo provedeno předláždění vstupu do loděnice

6) všichni společně pokáceli a pořezali suchý strom (hruška u hřiště)

7) první sečení trávy bylo provedeno už minulý týden v sobotu

Děkuji všem zúčastněným za aktivní přístup a za provedenou práci. A letošní vodácká sezóna může začít.

SHARKa

POZVÁNKA na jednání valné hromady Klub vodních sportů Hranice, z.s.

Jednání valné hromady

Jednání valné hromady

Datum konání : SOBOTA dne 2. 4. 2016 v 16:00 hodin

Místo konání : areál Loděnice – klubovna
Klub vodních sportů Hranice, z.s.

PROGRAM :

1. Zahájení
2. Procedurální záležitosti VH
3. Úvodní slovo a zpráva předsedy
4. Zpráva o činnosti a o hospodaření za rok 2015, schválení účetní závěrky
5. Návrh činnosti a rozpočtu na rok 2016
6. Diskuse
7. Usnesení
8. Závěr

POZVÁNKA  (PDF)

Šárka Dohnalová – předseda, Klub vodních sportů hranice, z.s.

 

HRANICKÝ MARATON 2015: Memoriál Olgy Petrovské

Hranický maraton

Hranický maraton

Zveme Vás na HRANICKÝ MARATON 2015: Memoriál Olgy Petrovské.
Kdy: 17. 10. 2015
Kde: Hranice, řeka Bečva, Loděnice KVS, z.s.

Závod se jede na okruhu dlouhém 3 km na mírné tekoucí vodě. Pohár pro nejlepší oddíl, medaile, věcné dary sponzorů, diplomy. Od kategorie žactva přeběh v každém kole.

Přihlášky do 15. 10. 2015
Doba a místo porady: 17. 10. 2015 od 9 hodin, loděnice KVS Hranice

První start: 10 hodin
Startovmé: Jednotné startovné 50 Kč za závodníka

kvshranice.cz, kvs.hranice@email.cz, te.: 605 112 099

MARATON 2015 (PDF)

V sobotu 5. 9. 2015 členové Klubu vodních sportů Hranice závodili na Východočeském vodáckém maratonu

SEZEMICE 2015

SEZEMICE 2015

Historie VVM sahá do léta roku 1967. Tehdy vynikající vodák, cyklista i lyžař Zdeněk Chod přišel s nápadem, že by bylo dobré si na konci vodácké sezóny zajet nějakou delší trať, něco jako je v atletice maratón. Trať 42 km se mu zdálo málo a tak vymyslel trať Doudleby nad Orlicí – Pardubice (80 km). Perličkou prvního závodu bylo, že start závodu byl již ve vlaku. Tehdy se ještě lodě posílaly vlakem a vlakem se i jezdilo, a protože všichni účastníci jeli ve stejném vlaku, bylo dohodnuto, že se přidá ještě běh s lodí. A tak, když se k nádraží v Doudlebech blížil vlak od Hradce Králové, stál na každém schůdku do vagonu jeden vodák, v jedné ruce pádlo, ve druhé pytel a v zubech papír od lodi. Jak vlak přibrzdil, začali vodáci vyskakovat, rychle k výdejně zavazadel pro loď a pak již k vodě. První posádka dojela do cíle v čase 9:24. Maraton se do roku 1976 jezdil pouze v kategorii turistická C2, pak přidána kategorie K1 společná pro muže a ženy a od roku 1977 se začalo závodit i v kategorii C1. Tyto kategorie jsou dodržovány dodnes. Novinkou letošního maratonu byl závod dvojic – štafet na 2x 30km pro všechny kategorie a letos také poprvé odstartovaly desetimístné dračí lodě na trati 12 km.

Maratón se dříve startoval v Doudlebech nad Orlicí, ale kvůli nízkému stavu vody hlavně v Kostelci nad Orlicí pod jezem se start přesunul na loděnici v Týništi nad Orlicí. Výjimkou byl pouze rok 1970, kdy se pro absolutní nedostatek vody startovalo ve Dvoře Králové nad Labem. Letos start lodí na 60 km byl opět v Týništi nad Orlicí a start na 12 km Sezemici – Lukovně, trať končila v prostoru KVT Pardubice.

Maratón se jezdíval v různých termínech hlavně v říjnu. Od roku 1992 se ustálilo datum závodu na první sobotu v září a tak se stalo i letos, 5. 9. 2015

Posádky dračích lodí startovaly ze Sezemice, loděnice ProSport Lukovna ve dvou fázích. První start proběhl před polednem a nechyběly na něm obě hranické posádky: Dračí Dech ve složení Víťa Mik na kormidle, Draha Tyralíková na bubnu, Radek Gnida a Mojmír Dohnal na háčku a dále Šárka Bláhová, Dáša Dohnalová, Zdeňa Tyralík, Mira Dvořáček, Magda Gnidová, Petr Sehnoutka, Věra Mrázová a Igor Novosad. Ženský tým Komety Hranice reprezentovaly dračice Gabča Dohnalová na bubnu, dále SHARKa Dohnalová, Martina Fraisová, Renata Vláčilová, Yveta Dědičíková, Kristína Grbavčicová, Petra Perutková, Makča Obořilová, Leňa Blažková, Míla Lebdušková, Klára Pitrová a na kormidle to jistil Martin Foukal.

Po stratu na tohoto závodu bylo brzy jasné, že se hranické posádky nevzdají dobrého umístění a že s třetí startující a nutno přiznat, že věkově mladší posádkou Klubu dračích lodí Brno, svedou boj doprovázený zvuky bubnů a funěním draků. A tak se stalo, že ze závodu malých dračích lodí na 12 km se stal kontaktní sport. Nicméně, obě mixové posádky – brněnská i Dračí Dech Hranice, dojely prakticky současně do cíle, kde rychlým průběhem závodu překvapení pořadatelé jim zaznamenali jednosekundový rozdíl v čase, kterým přisoudili dočasné vedení v závodě brněnským drakům. Hraničtí po vylodění čekali pak jen malou chvíli na své kolegyně z oddílu. Nádhernou jízdou Komety Hranice, jediná ženská posádka dračího závodu, dosáhly času 0:53:30 hod. a pátého místa v celkovém pořadí soutěže, ve které zvítězila čistě mužská posádka Dračí Legie Pardubice, druzí byli závodníci z Klubu dračích lodí Brno a na bronzovou příčku se postavil Dračí dech Hranice.

Tyto sportovní výkony obohatil výborný výkon Františka Dohnala, který závodil na seakajaku. Šedesátikilometrovou trať Východočeského vodáckého maratónu s několika přeběhy a přenášením lodi absolvoval časem 7:06:37 hod. s obrovským náskokem téměř 50 min. před dalším závodníkem ve své kategorii.

Závěrem nutno říct, že pětadvacetičlenná výprava vodáků z Klubu vodních sportů na Východočeském vodáckém maratonu 2015 svými výkony rozhodně přispěla ke kvalitě závodu a potvrdila svou velmi dobrou výkonnost.

 

Hraničtí dragoni si přivezli medaile z Mistrovství světa dračích lodí v kanadském Wellandu

Mistrovství světa dračích lodí

Mistrovství světa dračích lodí

Sedm členů Klubu vodních sportů Hranice si poslední srpnový týden dovezlo domů medaile z mistrovství světa dračích lodí ze vzdáleného kanadského Wellandu.

Český reprezentační tým, jehož součástí členové KVS Hranice Šárka Bláhová, Mojmír Dohnal, Mirek Dvořáček, Magda Gnidová, Radek Gnida,Věra Mrázová a Petr Sehnoutka jsou, se zúčastnil dvanáctého Mistrovství světa v závodech dračích lodí pořádaného Mezinárodní federací dragonboatingu ve dnech 19. – 23. 8. 2015 v areálu nádherného Welland International Flatwater Center nedaleko Niagarských vodopádů.

Češi závodili ve veteránských kategoriích. Českou dvacetimístnou dračí loď obsadily ženy a muži nad padesát let, a protože polovina posádky splnila podmínky pro start v kategorii nad šedesát let, mohli muži závodit i v této kategorii na malých desetimístných lodích. Český tým se v nabité konkurenci i několikasetčlenných národních týmů rozhodně neztratil.

První závodní den, kterému předcházelo nádherné zahájení mistrovství přímo u Niagarských vodopádů, byl pro Čechy úspěšný. Na trati 2000m mix po několikasetmetrovém finiši vybojovali vynikající třetí místo a tím i bronzovou medaili. V dalších závodních dnech se už tolik nedařilo, nicméně třicetičlenný český tým se rozhodně nevzdával a svými výkony se jednoznačně do světové špičky zařadil. Tuto skutečnost potvrdil famózním úspěchem tým šedesátníků na malých dračích lodích, který suverénně zvítězil na trati 200m a 500 m a stal se tak dvojnásobným mistrem světa.

Na tuto věkovou kategorii si však musejí hraniční dragoni ještě pár let počkat, nicméně své umění mohou zúročit na Mistrovství světa Dračích lodí klubových posádek, které se koná v polovině září v českých Račicích.

OTROKOVICKÁ ZUBR DESÍTKA

OTROKOVICKÁ ZUBR DESÍTKA

OTROKOVICKÁ ZUBR DESÍTKA

V sobotu dne 18.07.2015 se konal již 3. ročník závodů malých dračích lodí s názvem Otrokovická ZUBR desítka – závod na desetimístných dračích lodí.

Závody byly uspořádány v rámci Otrokovických letních slavností na pláži Štěrkoviště u Otrokovic.

Akce probíhala pod záštitou Města Otrokovice, tentokrát ve stylu Španělsko. Za Klub vodních sportů Hranice, z.s. se závodů zúčastnila jedna posádka, a to ženská posádka KOMETY Hranice.

Jezdilo se na 200 metrových tratích, dráhy byly vybojkované. Následně se závodilo také na trati o délce 100 metrů, tzv. duelový závod ve sprintu.

 

Výsledky :

200 metrů

kategorie : WOMEN     KOMETY Hranice        1. místo      čas : 1:03,36

100 metrů

kategorie : WOMEN     KOMETY Hranice        1. místo      čas : 0:32,66

Ženská posádka KOMETY Hranice, v konkurenci ženských posádek, na obou tratích obhájila prvenství z roku 2014 a zvítězila

a své vítězství opět oslavila týmovým pokřikem :

ZASE JSME PRVNI NO A COOOOOO…bylo úžasnéééééé.

Přerovský festival dračích lodí 2015

Přerovský festival dračích lodí 2015

Přerovský festival dračích lodí 2015

Dvě posádky Klubu vodních sportů Hranice, z.s. se dne 06.06.2015 zúčastnily již 11. ročníku Festivalu dračích lodí v Přerově na Laguně.

Byla to mixová posádka DRAČÍ DECH Hranice a čistě ženská posádka KOMETY Hranice.

Obě posádky, každá ve své kategorii, startovaly na trati 200m na malých dračích lodí. Ženská posádka KOMETY Hranice si střihla i závody na velké dračí lodi. GALERIE

VÝSLEDKY:

BABY DRAGON 10+1  O pohár Přerovské desítky

kategorie WOMEN       KOMETY Hranice        2. místo

kategorie SPORT MIX  DRAČÍ DECH Hranice 2 . místo

 

POHÁR DRAČIC 20+1  Pohár primátora města Přerov

kategorie DRAČICE     KOMETY Hranice        2. místo

Ženy byly posmutnělé, že se jim nepodařilo vyjet 1. místo, alespoň v jedné kategorii. Příští rok, rok 2016, bude určitě úspěšnější.

POZVÁNKA na jednání valné hromady Klub vodních sportů Hranice

Jednání valné hromady

Jednání valné hromady

Datum konání : SOBOTA dne 21. 3. 2015 v 15:00 hodin

Místo konání : areál Loděnice – klubovna
Klub vodních sportů Hranice

PROGRAM :

1. Zahájení, schválení programu valné hromady, kontrola usnesení minulé valné hromady
2. Změna stanov
3. Zpráva o činnosti a o hospodaření za rok 2014, schválení účetní závěrky
4. Návrh činnosti a rozpočtu na rok 2015
5. Volba orgánů
6. Diskuse
7. Usnesení
8. Závěr

NÁVRH STANOV (PDF)

Šárka Dohnalová, předsedkyně, Klub vodních sportů Hranice

UKONČENÍ VODÁCKÉ SEZÓNY 2014

pozvánka2014UKONČENÍ VODÁCKÉ SEZÓNY 2014

15. 11. 2014 od 14 hod na LODĚNICI KVS HRANICE

PROGRAM:

* ZÁVOD MALÝCH DRAČÍCH LODÍ KOLEM MOSTU
(týmy budou sestaveny losováním z příchozích, vítěz obdrží poplácání po zádech a dobrý pocit, závod začne odpoledne)

*HODNOCENÍ SEZÓNY V TEPLE NOVÝCH KAMEN V KLUBOVNĚ

* PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ VŠECH, KDO MAJÍ RÁDI VODU

„pivko a něco na grilu bude, ostatní doneste s sebou“

 

MRKNĚTE NA GALERII:  UKONČENÍ VODÁCKÉ SEZÓNY

Tomáš Balhar Valachy Man

Valachy Man

Valachy Man

Ahoj Tome,
již dlouho jsme tě neviděli na žádných závodech rychlostní kanoistiky. Můžeš nám ve zkratce říci, čemu se právě věnuješ?
Ahoj, z rychlostní kanoistiky sem pozvolna přesedlal v zimním období na běžky, trénujeme společně s Michalem Valentou a dalšími vodáky. Máme i své cíle a to především v závodech ve volném stylu většinou na 25KM.

V letošní sezóně si se zúčastnil závodů seriálu Valachy tour. Něco nám o tom pověz.
V létě jsem se zúčastnil, jak už jsi zmínil seriálu závodů Valachy Tour. Letos to byli jenom dva z pěti. Tyto závody mě hodně baví. Dost možná proto, že si tady zazávodíš s více lidmi.
Na letošní Valachy Manu statovalo přes 700 závodníků. Druhým závodem byl Valachy run, kde na hlavní trati startovalo přes 200 závodníků. Michal Valenta ještě letos jel Bike valachy, kde byla také hojná účast.

Jaký byl nejtěžší okamžik?
Na Valachy běhu měla trať 12.5 KM a vedla většinou po lesních pěšinkách a vrcholkách kopečků v okolí hotelu Galík. Na trati byla pořádná porce bahna s kombinací listí a kamení, takže trat byla dosti náročná i díky prudkým seběhům. Největší krizi jsem měl na třetím kilometru. Začátek trati byl totiž 5km jen do kopce. Ale po vyběhnutí tohoto převýšení, jsem si to začal užívat.

Co se ti na tomto závodě nejvíce líbilo?
Závod byl velmi dobře organizačně veden a před hlavním závodem byla spousta dětských závodů. I pro ty nejmenší, příští rok pojedu i se synem.

Jaký jsi měl nejlepší výsledek?
Letošní nejlepším výsledkem považuji asi 35 místo ve své kategorii na Valachy Menu. Příští rok máme v plánu s Michalem Valentou absolvovat celý seriál Valachy Tour a nasbírat tak co nejvíce bodů, tudíž se co nejlépe umístit. Budeme rádi, když se k nám někdo přidá, třeba jen na jeden závod.

Jak se připravuješ na příští rok?
Teď nás ještě čeká zima a pár závodů ze SkiTour + Šrubařum memoriál na pustevnách.

PÁTÝ ROČNÍK VÝSTUPU NA LYSOU HORU

VÝSTUP NA LYSOU HORU

VÝSTUP NA LYSOU HORU

Každoroční audience u královny

Letos je tomu již pět let, co uplynulo od první myšlenky, ukončit vodáckou sezónu výšlapem na Lysou horu (1323 m n.m.). Vedla nás k tomu společná touha po turistice a setkání na nezávodním poli, společně se svými rodinami v malebném prostředí Beskyd.

Letošní výstup byl dlouho plánován s ohledem na co nejlepší počasí. A dlouhé čekání se opravdu vyplatilo. Nakonec jsme vybrali právě sobotu 4. října. Odjezd ze základního tábora (Motorest Sparta 200 m n.m.), byl naplánován na 8:00. Kupodivu jsme se sešli všichni a včas. Společně ve svých autech jsme se přemístili do Frýdlantu nad Ostravicí (350 m n.m.). Po deváté hodině jsme pak nastoupili do autobusu směr Ostravice (400 m n.m.). Zde začali stoupat po červené stezce za krásami velehor.

Po překročení řeky Ostravic začalo stoupaní vzhůru. Cestu nám lemovala průzračná voda Sepetného potoka a podzimní příroda. První část výstupu ubíhala velice rychle. Přibližně po hodině začali první paprsky prosvítat skrz hustá oblaka. V hlavách nám začala hlodat myšlenka, jak asi bude nahoře. Se zvyšující se nadmořskou výškou a řídnoucím vzduchem přibývala únava a zvyšovaly se přestávky na odpočinek.

My ovšem nepolevili. Zvyšující se intenzita slunečních paprsků naše nohy nabíjela energií. Během několika dalších výškových metrů jsme vystoupili nad oblaka a nedalo se než zastavit a kochat se kouzelným pohledem na bílé moře kolem nás.

Slunce ukázalo svou intenzitu naplno. Bundy a vše zbytečné muselo, přijď dolů. Čím výše jsme byli, tím slunce víc pálilo. Čím, více se blížil vrchol, pohled na okolní krajinu byl krásnější a pot ve tváři silnější.

Nejtěžší část byla ještě před námi. Posledních 200 výškových metrů. Poslední část před vrcholem. Každý šel z posledních sil. Krok za krokem blíž vrcholu.

Vrchol jsme zdolali všichni okolo 12 hodiny. Zaslouženou odměnou byla krásně napěněná 12 Radegast, kterou jsme si nemohli odpustit ve stylovém Šantánu. Celkově jsme na vrcholu královny moravských Beskyd strávili asi dvě hodiny.  Po načerpání sil, nabití slunečním svitem, vydali jsme se nazpět.

Zprvu jsme kopírovali červenou stezku a po té se odbočili na žlutou k legendární hospůdce u Veličků 750 m n.m. Někteří z nás zde byli poprvé a mohli si přečíst nápis uvnitř na zdi „Nebyl v Beskydech, kdo nebyl U Veličků! Uvnitř krátké zastavení a občerstvení, na závěr rozloučení s královnou. Po dvaceti minutách dalšího sestupu jsme dorazili k Rajské boudě, zde nasedli na autobus směr Frýdlant.

Závěr výpravy již probíhal v mlze s mrholením. O to více v nás sílila vzpomínka na intenzivní paprsky podzimního sluníčka, kterému jsme byli tak nadosah ruky.

Tak zase příští rok královno Beskyd.

KRUMLOVSKÝ VODÁCKÝ MARATON – 12. ročník

Krumlovský MARATON

Krumlovský MARATON

Jsou akce, které vás chytnou za srdíčko a jsou akce, o kterých radši nechcete už nikdy více slyšet. A proto před 12 lety byl roztočen vodácký kolotoč pod názvem KRUMLOVSKÝ  VODÁCKÝ  MARATON. Krásných řek a přírodních zákoutí je spousta, ale řeka Vltava v okolí Českého Krumlova byla pro realizaci tohoto závodu nejvhodnější. A tak se právě sem, na Jih Čech, sjíždí  každoročně v říjnu několik stovek vodáckých  nadšenců, amatérů, ale i vrcholových sportovců. Všichni si užívají jedinečný, největší, co se počtu kategorií týče, nejpočetnější a oblíbený říční maraton v České Republice.

Datum konání : sobota dne 11.10.2014

Místo konání :    řeka Vltava

Vyšší Brod – Rožmberk nad Vltavou – Český Krumlov

 

Start :        hromadný v 11:00 hodin

Vyšší Brod (z kempu Pod Hrází – délka trati 36 km)

cca v 11:05 – start druhé linie (K1M, K1MVET…)

Cíl :           Český Krumlov – na úrovni pivovarské zahrady

Trať :         pro kajaky, délka 36 km, 9 jezů – přenášky povoleny

 

Za Klub vodních sportů Hranice se tohoto závodu – Krumlovský vodácký maraton jako jediný zúčastnil František Dohnal se startovním číslem 195, v kategorii K1MVET. Závod absolvoval „na jedničku“ a do cíle  dojel ve své kategorii na 41. místě s časem 03:10:44 hodin.

Více informací na : www.krumlovskymaraton.com

Františkovi blahopřejeme ke skvělému sportovnímu výsledku a přejeme mu hodně zdraví, sil a toho vodáckého štěstíčka.

FREE LITOVEL BOBRCUP 2014 – závod, který se nevzdává

FREE LITOVEL BOBRCUP 2014

FREE LITOVEL BOBRCUP 2014

TJ VS Litovel pořádal v sobotu dne 04.10.2014 pro všechny přátele sportovního hecování a extrémních výkonů jedinečný závod „drsňáků“ FREE LITOVEL BOBRCUP 2014 aneb 20. ročník závodu, který se nevzdává. Jednalo se o otevřené mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodu tříčlenných štafet.

Závod byl zahájen hromadným startem běžců, kteří předávali  štafetový kolík cyklistům a ti následně vodákům.

Z borců Klubu vodních sportů Hranice se zúčastnila posádka s názvem „…za hranice …“, se startovním číslem 182, a to ve složení Tomáš Bláha – běh, Viktor Šatník – MTB cross a Igor Novosad – kajak. Dále to byli Jakub Černý, Michal Valenta a Jan Šváček, kteří startovali v jiných posádkách.

VÝSLEDKY

Štafety závodily v následujícím pořadí disciplín :

 1. Běh cross – cca 15 km lesní cesty, asfalt cca 2 km, 5 x brod přes řeku
 2. MTB cross – country, 25 km lesní a polní cesty, 3 x brod řekou
 3. Sjezd na divoké vodě 6 km – řeka Morava úsek  nad splavem, cca 3 km proti proudu a zpět, několik prima přeběhů včetně dvou třímetrových skoků

Za zmínku stojí umístění týmu „… za hranice …“ , kteří s celkovým časem 03:00:56 se umístili v pořadí na 54 místě z 200 zúčastněných týmů v kategorii muži.

KVS Hranice

Hranické „DRAČICE“ vyhrály MISTROVSTVÍ ČESKÉHO SVAZU DRAČÍCH LODÍ

JADRAN 2014

JADRAN 2014

Ve dnech 13. a 14. září 2014 v Oseku nad Bečvou na jezeře Jadran se konalo finále seriálu závodů Českého svazu dračích lodí. Závod proběhl jako Mistrovství ČR na krátkých tratích desetimístných dračích lodích a premiérově jako Mistrovství ČR středních škol na dvacetimístných dračích lodích.

V sobotu závody začaly po poradě kapitánů v 10:00 hodin Jako na mezinárodních závodech se střídaly jízdy na lodích 10+1 a na lodích 20+1. Neděle byla věnována atraktivní disciplíně, tzv. Dračímu biatlonu – jízda na dračí lodě + střelba z paintballové pistole. Finále seriálu bylo zakončeno slavnostním vyhlášením celkových výsledků celého seriálu Mistrovství ČSDL.

Mistrovství Českého svazu dračích lodí je nová celoroční soutěž skládající se z 5-ti originálních, samostatných závodů (Vranovská regata, Malé dračí lodě BRNO, Festival dračích lodí Hranice, Otrokovická ZUBR desítka a poslední závod Osecký festival dračích lodí) konaných v průběhu celé sezóny 2014 na území České republiky. Jednotlivé závody pořádají sportovní kluby. Závody si zachovávají svoji místní jedinečnost, volbu závodních tratí i společenský, doprovodný a kulturní program. Celý seriál tak propojuje zajímavé závody i lokality. Závodí se na desetimístných dračích lodích v několika oficiálních kategoriích.

Soutěž organizuje Český svaz dračích lodí a je určena pro amatérské i výkonnostní posádky.

Závodí se dle pravidel ČSDL na schválených a vyznačených drahách umožňujících stejné podmínky pro všechny zúčastněné.

Vítězné posádky v jednotlivých kategoriích získávají titul „MISTŘI ČR ČESKÉHO SVAZU DRAČÍCH LODÍ“

 Celkové pořadí (PDF)     Výsledky_finále (xls)     DALŠÍ FOTOGALERIE

Oficiální výsledky :

 • 5. závod Osecký festival dračích lodí 2014 – 200 m
1. místo kategorie Premiér WOMAN KOMETY Hranice
4. místo kategorie MIX SPORT Dračí Dech Hranice
 • 5. závod Osecký festival dračích lodí 2014 – Dračí Biatlon
1. místo kategorie Premiér WOMAN KOMETY Hranice
 •  Mistrovství ČR ČSDL :
1. místo kategorie Premiér WOMAN KOMETY Hranice
3. místo kategorie MIX SPORT Dračí Dech Hranice

„DRACI A DRAČICE“ z Hranic přivezli medaile z Mistrovství světa klubových posádek dračích lodí

Dračí lodě

Dračí lodě

Ve dnech 02.09. – 07.09.2014 se konal na umělém závodním kanále v Ravenně – Itálie  klubový vrchol dračí sezóny 2014, již 9. ročník Mistrovství  světa klubových posádek dračích lodí.

Zhodnocení akce 1      Zhodnocení akce 2    Ravenna 2014    

GRAND SENIOR DRAGON BOAT TEAM ČR  

 

Závodilo se na tratích 2 km, ve sprintu na 200metrů a na trati o délce 500 metrů. Posádky závodily na standardních lodích s 20 pádlujícími a na malých dračích lodí s 10 pádlujícími. Klub vodních sportů Hranice měl z řad svých členů dračí sekce zastoupení v těchto  klubech :

 

 • Praha – „VELKÝ HOLKY“

Women – senior A

Dohnalová Dagmar, Dohnalová Šárka

 

 • Kojetín – „TO Kojetín“

OPEN – senior B

Dohnal Mojmír, Dvořáček Miroslav, Gnida Radomír, Sehnoutka Petr

MIX – senior B

Bláhová Šárka, Gnidová Magda, Mrázová Věra, Dohnal Mojmír, Dvořáček Miroslav, Gnida Radomír, Sehnoutka Petr

 •  Přerov – „MORAVIAN DRAGONS“

MIX

Navrátil Pavel, Buržáková Klára, Zavřel Jakub

Úterý dne 02.09.2014 odpoledne proběhl úvodní slavnostní ceremoniál.
Středa dne 03.09.2014  posádky zasedly do lodí a uskutečnil se závod o délce 2 km.
Čtvrtek dne 04.09.2014 jezdily mixové posádky na trati 200m
Pátek dne 05.09.2014 jezdily ženské a mužské posádky na trati 200m
Sobota dne 06.09.2014 jezdily mixové posádky na trati 500m.
Neděle dne 07.09.2014 jezdily ženské a mužské posádky na trti 500m.

Klub vodních sportů Hranice

Sekce dračí lodě zaznamenal další významnou událost do své již dlouholeté sportovní historie a potvrdil, že má kvalitní sportovce.

Pátý ročník závodu dračích lodi na přehradě ve Skaličce

Skalička 2014

Skalička 2014

V sobotu 30. srpna 2014 se uskutečnil pátý ročník závodu dračích lodi na přehradě ve Skaličce. Klub rodičů a přátel při mateřské a základní škole Skalička a obec Skalička za přispění hezkého počasí pozval přátele dobré nálady a sportovního zápolení na báječně prožitou sobotu. Stejně jako minulé roky, přilákala hezky udržovaná přehrada 31 týmů na celodenní zápolení s pádly na vodě. Startující posádka se skládá s dvaceti pádlujících a jednoho bubeníka, kterým je přidělen pořadatelem kormidelník. Pořadatel zabezpečil pro potřebu závodu zdarma dračí lodě a potřebný počet pádel.

V každé posádce musí startovat čtyři ženy, které pádluji. Posádky startuji na vlastní nebezpečí a kapitán zodpovídá za dodržováni pravidel. Již v pátek jsou na přehradě dračí lodě a týmy sestavené z přátel, příbuzných, kolegů a spolužáků. Mohou si vyzkoušet nasedání, vysedání a hlavně pádlování, aby v sobotu neměli problémy. Průběh sobotního závodu zaštiťoval akreditovaný rozhodčí svazu kanoistiky a lodě byly kormidlovány vyškolenými kormidelníky. Od ranních hodin patřila přehrada 600ti závodníkům a během dopoledne přijíždělo tisíc příbuzných a občanů z okolí. Každý tým měl svůj název a hlavně zajímavé a hezké kostýmy a úbory. Pořadatel zajistil a obsluhoval startovní mola a hlavně dostatek občerstveni všeho druhu. Všichni mohli využit pití a jídlo bez velké fronty, protože všeho bylo dostatek na více místech. Myslím, že není nutné umístění, i když šest set závodníků to bralo vážně a byly tvrdé souboje a na cílové pásce se rozhodovalo i na setiny centimetru, ale nejcennější je, že všichni prožili báječnou sobotu v přírodě u lesa a vody. Ředitelka školy, učitelky a obec Skalička ukázali i těm malým dětem, že počítače a internet není to hlavní, ale přece kolektivní smích a veselí i s bolestmi rukou od pádel.

Výsledky_2014 (xlsx)

Východočeský vodácký maraton 2014 „Memoriál Zdeňka Choda“

Vodácký MARATON

Vodácký MARATON

Dne 06.09.2014 pořádala TJ KVT Pardubice  již 35. ročník  tradičního  vodáckého maratonu, který se jede na třech řekách. Byla přidána kategorie BABY MARATON a další jiné kategorie. Start maratonu byl v Týništi nad Orlicí a délka trati byla 60 km. Na trati bylo možné sledovat krásná vodácká místa řeky Orlice, nepoznaná zákoutí řeky Labe a  protiproud řeky Chrudimky.

Popis trati :

 • 32 km řeka Orlice – 2 x přenášení nesjízdného jezu
 • 26 km řeka Labe – 1 x přenášení
 • 2 km řeka Chrudimka – mírný protiproud

 

Za Klub vodních sportů Hranice se tohoto vodáckého maratonu zúčastnili tito „vodáčtí borci“ v kategorii muži – 60 km – K1 – seakajak :

Startovní číslo : 122

Jméno : Igor Novosad

Čas : 06:31:17

Celkové pořadí : 4 místo

 

Startovní číslo : 111

Jméno : František Dohnal

Čas : 06:50:23

Celkové pořadí : 5 místo

Blahopřejeme k úžasným výsledkům a smekáme za tento sportovní výkon.

„DRACI A DRAČICE“ z Hranic přivezli medaile z mistrovství Evropských národních posádek dračích lodí

DRACI A DRAČICE

DRACI A DRAČICE

Ve dnech 24. – 27. 07. 2014 se konal

v areálu Národního olympijského centra vodních sportů v Račicích, které se nachází v blízkosti hory Říp, již 11. ročník Mistrovství Evropy národních posádek dračích lodí.
Závodilo se na tratích 2 km, ve sprintu na 200metrů a na trati o délce 500 metrů.

Posádky závodily na standardních lodích s 20 pádlujícími a na malých dračích lodí s 10 pádlujícími.

Česká výprava obsadila všechny kategorie na standardních dračích lodí. Do reprezentace České republiky se po náročné přípravě dostali také členové KVS Hranice. Klub vodních sportů Hranice měl z řad svých členů dračí sekce zastoupení v těchto kategoriích :

 

Women – senior A
Dohnalová Dagmar, Dohnalová Šárka
Výsledky : 2km – zlatá medaile, 200m a 500m – 2 x bronzová medaile

Women – senior B
Bláhová Šárka, Gnidová Magda, Mrázová Věra
Výsledky : 2km, 200m a 500m – 3 zlaté medaile

OPEN – senior B
Dohnal Mojmír, Dvořáček Miroslav, Gnida Radomír, Sehnoutka Petr
Výsledky : 2km – stříbro; 200m – 4.místo; 500m – bronz

MIX – senior B
Bláhová Šárka, Gnidová Magda, Mrázová Věra, Dohnal Mojmír, Dvořáček Miroslav, Gnida Radomír, Sehnoutka Petr
Výsledky : 2 km – bronzové umístění; 200m – bronzové umístění;
500m – stříbrné umístění

V pátek dne 25.07.2014 dopoledne proběhl úvodní slavnostní ceremoniál a následně dle připraveného rozpisu posádky zasedly do lodí a uskutečnil se závod o délce 2 km.
V sobotu dopoledne jezdily mužské a ženské posádky a odpoledne mixové posádky na trati 200 metrů. V neděli ve stejném pořadí se jezdilo na trati o délce 500 metrů.

Klub vodních sportů Hranice – sekce dračí lodě zaznamenal další významnou událost do své již dlouholeté sportovní historie a potvrdil, že má kvalitní sportovce, kteří jistě prokáží své schopnosti také na Mistrovství Světa klubových posádek v italské Ravenně ve dnech 03. – 07. 09. 2014.

Otrokovická ZUBR desítka 2014

KOMETA Hranice

KOMETA Hranice

V sobotu dne 19.07.2014 se dvě posádky Klubu vodních sportů Hranice, a to mixová posádka Veteráni z Dračího Dechu Hranice v kategorii SPORT a ženská posádka KOMETY Hranice, zúčastnily závodů dračích lodí s názvem Otrokovická ZUBR desítka. Jednalo se již o 4. závod seriálu závodů na desetimístných dračích lodích, který pořádá Český svaz dračích lodí. Jezdilo se na 200 metrových tratích, dráhy byly vybojkované, start byl z pevných startovacích bloků. Následně se závodilo také na trati o délce 100 metrů, tzv. duelový závod ve sprintu.

Ženská posádka KOMETY Hranice, v konkurenci pěti ženských posádek, na obou tratích zvítězila

a své vítězství oslavila pokřikem :

 ZASE JSME PRVNI NO A COOOOOO…bylo úžasnéééééé.

Mixová posádka ve své kategorii obsadila dvakrát třetí místo.

2014 Otrokovická ZUBR desítka 100m (PDF)

2014 Otrokovická ZUBR desítka 200m (PDF)

Celkové pořadí MČR ČSDL 2014

KOMETY Hranice se svými 74 body drží 2.místo

Veteráni z Dračího Dechu mají 73 bodů a jsou na celkovém 3. místě.

Kajakář Jakub Zavřel je vicemistrem Evropy

Kajakář Jakub Zavřel

Kajakáři Jakub Zavřel a Filip Skládal

Svého zatím největšího úspěchu v kariéře dosáhl hranický závodník Jakub Zavřel

na Evropském šampionátu, který se konal 26. – 29. 6. 2014 ve francouzském Mantes la Jolie nedaleko Paříže. V obrovské mezinárodní konkurenci dokázal na kilometrové trati v deblové disciplíně, společně s olomouckým Filipem Skládalem vybojovat druhé místo, především díky mohutnému závěru, který nestačil pouze na německou posádku.
Takový úspěch byl velice nečekaný, vzhledem k předchozím neslavným výsledkům posádky, kvůli kterým je reprezentační trenér málem nenechal startovat, a velmi nepřesvědčivým výkonům z kvalifikačních jízd, kdy se tak tak probojovali do finále. „Finále bylo naše. Od startu jsme zkusili jinou taktiku než v předešlých jízdách, která znamenala všechno nebo nic, a vyšlo to.“ uvádí háček posádky Zavřel. „Ze semifinále jsme si vyjeli krajní dráhu, což byla naše výhoda, protože jsme si mohli jet nerušeně naše tempo a ostatní posádky s námi nepočítali.“ Už na posledních sto metrech bylo jasné, že si češi jedou pro medaili, ale najednou ještě zrychlili a začali se dotahovat na prozatím druhou ruskou posádku, kterou nakonec díky perfektně načasovanému kopu doslova přeletěli.
Momentálně se reprezentanti připravují na mistrovství světa, které se koná 17. – 20. 7. 2014 v maďarském Szegedu, kde Jakub pojede opět K2 1000m, a stejně jako v v loňském roce K4 1000m, kde obsadil těsně 4. místo, a letos by to chtěl vylepšit.

Pozvánka

POZVÁNKA  na jednání valné hromady

Datum konání : pátek dne 29.03.2019 v 18:00 hodin

Místo konání : areál Loděnice – klubovna Klub vodních sportů Hranice, z.s.

PROGRAM :

1. Zahájení

2. Procedurální záležitosti valné hromady

3. Úvodní slovo a zpráva předsedy

4. Zpráva o činnosti za rok 2018 a plán činnosti na rok 2019

5. Zpráva o hospodaření za rok 2018, schválení účetní závěrky

6. Návrh rozpočtu na rok 2019

7. Diskuse

8. Schválení usnesení valné hromady

9. Závěr

Každý člen Klubu vodních sportů Hranice, z.s. má právo se valné hromady zúčastnit.

Členy ve věku do 18-ti let může zastupovat odpovědný zástupce.

Šárka Dohnalová

předseda

Klub vodních sportů Hranice, z.s.

POZVÁNKA na jednání valné hromady Klub vodních sportů Hranice, z.s.

Klub vodních sportů Hranice

Klub vodních sportů Hranice

Datum konání : ČTVRTEK dne 29. 3. 2018 v 16:00 hodin

Místo konání : areál Loděnice – klubovna
Klub vodních sportů Hranice, z.s.

PROGRAM :

1. Zahájení
2. Procedurální záležitosti valné hromady
3. Úvodní slovo a zpráva předsedy
4. Zpráva o činnosti za rok 20167 a plán činnosti na rok 2018
5. Zpráva o hospodaření za rok 2016, schválení účetní závěrky
6. Návrh rozpočtu na rok 2018
7. Diskuse
8. Schválení usnesení valné hromady
9. Závěr

Každý člen Klubu vodních sportů Hranice, z.s. má právo se valné hromady zúčastnit. Členy ve věku do 18 let může zastupovat odpovědný zástupce.

POZVÁNKA  (PDF)

Šárka Dohnalová – předseda, Klub vodních sportů Hranice, z.s.